Lida Nasıl Kullanılır

orjinal lida resmi satış sitemiz üzerinden siparişlerinizi verebilir yine site üzerinden detaylı destek alabilirsiniz.

Lida Yosun Kapsülünü kullanmak isteyen kimselerin aşağıdaki uyarılara dikkat etmeleri gerekmektedir.

  • Her tür kalp rahatsızlığı
  • 19 yaşından küçük veya 60 yaşını aşkın;
  • 3 Kg.’ den az kilo fazlası bulunan;
  • Aşırı sıvı tüketmesi sakıncalı olan;
  • Metabolizması çekirdekli ve kabuklu yemişler veya içerikteki diğer bitkilere alerjik reaksiyon gösteren;
  • Gebelik yada emzirme döneminde olan;

kimseler ile doktor kontrolünde ve tedavisi devam eden aşağıdaki rahatsızlıklara sahip kimseler;

lida yorum

  • Damar sistemindeki rahatsızlıklar;
  • Hipertansiyon;
  • Migren;

Kati Surette Kullanamazlar!

Lida İle İlgili Önemli Makale

Yüksek Tansiyon ve Lida’ ya Alternatif.
Yüksek tansiyon şikayeti bulunan kişilerin Lida kullanmalarının sakıncalı ve bu yüzden yasak olduğu biliniyor. Bu sebepten yüksek tansiyon için alternatif bir zayıflama ve sağlıklı beslenme çözümü olan Tansiyon diyetini yayınlıyoruz.

Kan basıncına TANSİYON, bunun normal sınırların üstüne çıkmasına HİPERTANSİYON, TANSİYON YÜKSEKLİĞİ diyoruz. Tansiyon, birisi kalbin kanı pompalama zamanına rastlayan ÜST TANSİYON, (tavan), diğeri de kalbin dinlenme zamanına rastlayan ALT TANSİYON, (taban) olarak ölçülür. Normalde üst tansiyon 140 milimetre cıva ağırlığı, alt tansiyon ise 80 milimetre cıva ağırlığıdır. Tansiyon bazen tavan, bazen taban tansiyonunun, bazen da her ikisinin birlikte yükselmesi şeklinde görülür. İkisi de sağlığımız bakımından önemlidir. Bir karşılaştırma yaparsak alt tansiyonun yükselmesi daha önemlidir. Çünkü üst tansiyonun yükselmesi kalbi geçici bir süre ilgilendirdiği halde, alt tansiyonun yükselmesi kalbi devamlı etkisi altında bulundurur.

Tansiyon ekseriya 2 nedenle yükselir:

1- Böbrek iltihabı, böbrek üstü Hipofiz bezi gibi bazı hormon yapım yerlerinde düzensizlik oluşturan hastalıklar, veya kalpten çıkan en büyük damar olan aort hastalıkları.
2- 45 yaşından sonra birçok kişilerde, bugün için iyice bilemediğimiz nedenler. Buna da hekimlikte esansiyel veya asabi tansiyon diyoruz. Birçok kişiler bu ASABI kelimesini sinir tansiyonu zannederek küçümsemekte gerekli tedavi ve perhizinde ihmal göstermektedirler. Buradaki asabi kelimesinin anlamı SİNİRLİLİK değildir. Sebebini bilemediğimiz için bu adı verdiğimiz gerçek tansiyon budur. Diyeti yapılmadığı, gerekli ilaçlar alınmadığı takdirde, kalpte büyüme, kalp yetmezliği, damar sertliği, kalp krizleri, enfarktüsler, felçler ve böbrekleri bozarak Üremi yapan işte bu tansiyondur.

Tansiyonu yüksek olanlarda, damar sertliği, olmayanlara oranla daha sık ve erken oluşur. Damar sertliği oluşup, yaygınlaştıkça da tansiyon daha da yükselir. Tedavisi daha güç bir hal alır. Bugün için bizi korkusu altında bulunduran 2 tür hastalık vardır.

1- Kanserler
2- Damar sertliği

İlerde Kansere de bir çare belki bulunacak. Fakat öyle görünüyor ki, tedbir ve ilaçlarla insan ömrünü ne kadar uzatsak da, damar sertliğinin gerçek tedavisini adem oğlu hiçbir zaman başaramayacaktır. Çünkü ölümü önlemenin gerçek çaresi o zaman bulunacak, insanoğlu ebedi yaşama o zaman kavuşacaktır.

45 yaştan sonra yükselen bu tansiyonların bir kısmını, bir süre dahi olsa diyetlerle normal düzeye düşürmek mümkündür. Aslında kişi tansiyon ilacı da alsa, gerek ilaca yardımcı olmak bakımından ve gerekse damar sertliğini geciktirmek amacı ile yine de diyet yapmalıdır. Birkaç aylık sıkı diyetten sonra normal düzeye inemeyen kişiye tansiyon ilacı da verilir. Şurasını hiç unutmamak lazımdır. Tansiyon diyeti ömür boyu devam edecektir.

Tansiyon diyetinin temeli de Koroner hastalıklarda açıkladığım diyetin aynıdır. Yani tuzsuz, yağı ve kalorisi az bir diyet. O bölümde 13 madde halinde bildirdiğim koşullar aynen burada da uygulanmalıdır.

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Melike

Slm yaklaşık 10 gündür düzenli olarak kullanıyorum şimdiden faydasını görmeye başladım bakalım 1 ay sonunda ne kadar faydasını görecem

Neslihan
Reply to  Melike

Kaç kilo verdiniz?